Великоандрусівська громада
Світловодський район, Кіровоградська область

Інформація

Павло Петренко розповів, як збирається допомогти світловодчанам платити менше за комунальні послуги взимку

Міністр юстиції Павло Петренко розповів громадським активістам, як боротися з завищеними тарифами на комунальні послуги в рамках ініціативи #ЧеснаПлатіжка.

«Вартість комунальних послуг на тепло відрізняється у різних містах України, причому суми є занадто завищеними. Це нонсенс. Саме тому вже в наступну середу на засіданні Уряду Володимира Гройсмана ми розглянемо це питання. Громадяни не мають сплачувати за повітря. Це наша принципова позиція», – розповів про плани Павло Петренко.

«На Кіровоградщині мешканці трьох міст підключені до центрального опалення. Йдеться про Кропивницький, Світловодськ і Олександрію. Чи готові ви платити більше? Впевнений, що завищена вартість комунальних послуг на опалення не приносить вам великого задоволення й змушує з острахом очікувати зимнього періоду», – звернувся до присутніх очільник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

Як відзначив у ході зустрічі Павло Петренко, вже розроблені пропозиції про фіксацію економічно обгрунтованої граничної вартості тепла. Окрім цього, команда юстиції спільно з безоплатною правовою допомогою готується до запуску ініціативи #ЧеснаПлатіжка. В її рамках українці зможуть дізнатися про те, як захистити свої права споживачів житлово-комунальних послуг.

«Ми розробили конкретні алгоритми дій і будемо пояснювати, як домогтися перерахунку вартості опалення. Успішною Україна буде тоді, коли її громадяни зможуть захистити себе від свавілля чиновників, і в тому числі в тих випадках, які стосуються сплати комунальних послуг», – резюмував Павло Петренко.

Заходи соціального захисту населення від безробіття Світловодської міськрайоннної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 протягом січня-березня 2019 року   

 

Ситуація на ринку праці міста та району характеризується постійним попитом на фахівців (9%), на кваліфікованих робітників з інструментом (17%), на професіоналів (7%), на працівників сфери торгівлі та послуг (19%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання (17%).

Станом на 01 квітня   2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 779 безробітних громадян, з яких 63% складали жінки, 33% – молодь віком до 35 років, 47% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, більше ніж кожен п’ятий безробітний належав до сільських мешканців.

Протягом січня-березня 2019 року статус безробітного мали 1,1 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в січні-березні 2019 року 357 осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-березня 2019 року працевлаштовані 145 осіб безробітних громадян, рівень працевлаштування безробітних складає 13,0% (по області  16,4%). Також були працевлаштовані 125 осіб громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 262 особи, зокрема у громадських роботах –79 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 23,5% (по області – 15,2%).

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості – 86 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 7,7% (по області – 14,0%).

Станом на 01 квітня 2019 року кількість вакансій у базі даних Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 101.

У середньому на одну вакансію претендувало 8 осіб, у тому числі серед професіоналів – 5 осіб, серед фахівців – 14 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 3 особи, серед працівників торгівлі і сфери послуг – 8 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки – 5 осіб, а також серед технічних службовців – 24 особи.

Станом на 01 квітня 2019 року 571 особа отримувала допомогу по безробіттю.

            За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці у Кіровоградській області, зменшився з 12,2% (січень-грудень 2017 року) до 11,6% (січень-грудень 2018 року) економічно активного населення.